Siegenia

Okenné kovanie FAVORIT Si-line

Technika s pekným tvarom

Systém kovania FAVORIT je určený pre všetky varianty profilov ktoré majú drážku pre kovanie:

 • drevo,
 • drevo – hliník,
 • plast,
 • hliník.

Charakterizuje ho modulová konštrukcia a vysoká vnútorná systémová kompatibilita. Vynikajúca povrchová úprava, minimálne nároky na priestor a štíhly dizajn robia z kovania Favorit Si-line ideálne kovanie pre opticky a kvalitatívne hodnotné riešenia. Nízky počet variantov navyše zjednodušuje prácu výrobcom okien

FAVORIT Si-line pre drevo a plast ponúka rozmanitosť použitia

9

Závesy systému Si-line prepožičiavajú oknám z dreva a plastu individuálny charakter. Vďaka početným technickým a ekonomickým prednostiam umožňuje tento systém stavebníkom a architektom vyrobiť krídla až do hmotnosti 130 kg.

Horný nožnicový a dolný rohový záves sú opticky zarovnané s presahom krídla a tým zabezpečujú ladný dizajn okna. To okrem elegantného vzhľadu umožňuje tiež použitie väčších izolačných skiel. Kovaním Si-line vytvoríte individuálny dizajn aj vďaka širokej palete farebných krytiek.
Ďalšie výhody:

 • symetrický vŕtací obrazec a možnosť nastavenia v 3 smeroch (3D)
 • možnosť spracovávať úzke profily,
 • vysoká funkčnosť a životnosť – plastové ložiská v závesoch s vysokou odolnosťou voči oderu
 • integrovaná poistka proti samovoľnému otváraniu krídla.
 • funkčné a rýchlo namontované

Bezpečnosť šitá na mieru

8

Nová generácia kovaní FAVORIT Si-line S-ES zabezpečuje stavebnicovo vyššiu bezpečnosť. Ponúka zodpovedajúci koncept pre každú požiadavku na vyššiu odolnosť okien voči vlámaniu pre okná z dreva, plastu a hliníka s drážkou na kovanie.

Vysoký dôraz kladie na:

 • hodnotný vzhľad,
 • vysoký komfort ovládania,
 • krátku dobu montáže kovania
 • nízku náročnosť na skladovanie.

A to všetko v zaručenej kvalite SIEGENIA, o čom svedčia nespočetné oficiálne skúšky v renomovaných inštitútoch.

Flexibilita vďaka modulovej stavbe

Modulová stavba kovania Si-line S-ES zabezpečuje vhodnosť tohto kovania pre všetky stupne bezpečnosti až po 3. triedu odolnosti (WK3).

 • Rohový prevod a jedna uzatváracia platnička so zvýšenou bezpečnosťou zabezpečujú i pri štandardnom kovaní základnú bezpečnosť.
 • Všetky druhy kovania so zvýšenou odolnosťou voči vlámaniu sú vybavené uzamykateľnou kľučkou, ktorá zabraňuje neoprávnenému posunutiu kovania. Upevnenie kľučky je chránené ochranou proti odvŕtaniu.
 • Pri vyhotovení kovania pre 1. triedu odolnosti (WK1) sú navyše všetky rohy okna vybavené dielmi kovania so zvýšenou bezpečnosťou.
 • Pre 2. triedu odolnosti (WK2) je kovanie navyše vybavené dodatočnými uzávermi s hríbovými čapmi, ktoré poskytujú viac bezpečnosti.
 • Vďaka uzáverom s hríbovými čapmi na medzikusoch kladie kovanie v 3. triede odolnosti (WK3) aj pri použití ťažkého náradia účinný odpor.

FAVORIT TBT – Poloha „vyklopené“ pred polohou „otvorené“ prináša nové možnosti v oblasti bezpečnosti.
Je veľa budov, kde slovo bezpečnosť znamená viac ako len ochranu pred zlodejmi. Napríklad v rôznych školách a nemocniciach je pre bezpečnosť lepšie polohu „otvorené“ sprístupniť len pre účely umývania okna. Vďaka poradiu ovládania „vyklopené“ pred polohou „otvorené“ a možnosti osobitného uzamykania polohy „otvorené“, ponúka kovanie FAVORIT TBT aj ochranu pred vypadnutím z okna.

Zvláštne tvary sú bežné

6

FAVORIT RB/SF v oblasti s integrovanou bezpečnosťou ponúka pre atypické oblúkové a šikmé okná funkčné a na montáž jednoduché riešenia. Ako jediný systém kovania s riešeniami pre triedu odolnosti (WK2) zaručuje kovanie FAVORIT Si-line vysoký komfort ovládania počas celej doby životnosti. Unikátny systém s optimalizovanými dielmi kovania pre zvláštne tvary si vás získa perfektnou funkčnosťou, bezchybným používaním a nízkymi nárokmi na skladovanie. Ochranu proti korózii zabezpečuje vysoko hodnotná úprava Titan Silber alebo Edelstahl Look.

FAVORIT Si-line RB pre oblúkové okná
Optimálne otváravo-sklopné kovanie pre oblúkové a šikmé okná z dreva a plastu. Premyslené rohové diely kovania zabezpečujú rýchlu montáž, protiprievanová poistka a vyhotovenie nožnicového závesu s plastovým puzdrom zase vysoký užívateľský komfort. Kovanie je vhodné pre jednokrídlové aj dvojkrídlové okná.
FAVORIT Si-line pre šikmé okná
Aj šikmé okná patria vďaka kovaniu FAVORIT Si-line k štandardným vyhotoveniam. Vďaka symetrickému obrazcu vŕtania a skrutkovania a novo skonštruovanej vŕtacej šablóne pre závesy je montáž kovania rýchla a účelná.

 Výhody, ktoré môžte vidieť

Skryté závesy kovania FAVORIT zabezpečujú elegantný vzhľad a príjemnú atmosféru v byte.

7

Je veľa argumentov pre koncepciu kovania, ktoré je skryto uložené v okne. Náročná technika kovania FAVORIT V je so svojou minimálnou vôľou rámu 10 mm vhodná na renováciu starých okien, pretože väčšie presklené plochy zabezpečujú svetlejšie miestnosti a príjemnú atmosféru v byte. Skryté body otáčania tohto kovania vytvárajú harmonický dizajn okna s elegantným vzhľadom a vyspelým technickým riešením.
Komfort, bezpečnosť, dlhá životnosť
Kovanie FAVORIT V je vhodné pre polohu drážky kovania 9 a 13 mm a hmotnosť krídla do 100 kg. Uloženie všetkých pohyblivých dielov kovania má nízke opotrebenie, takže aj pri veľkých a ťažkých krídla je zaručená vysoká stabilita a dlhá životnosť.

Dokonalé do detailu

 

5

Nie vždy narazí architekt a staviteľ na kvalitatívne vysoko hodnotné kovanie vhodné na požadované komplexné riešenia spájajúce funkčnosť, komfort a životnosť. S rozsiahlym sortimentom príslušenstva FAVORIT nezostane žiadne želanie nesplnené:

 • Otváravo – sklopné nožnice s núteným ovládaním a kľučka umiestnená v spodnej časti okenného krídla umožňujú jednoduché ovládanie okna posediačky.
 • Zdvíhač krídla S-ES, ktorý je možné dodatočne namontovať, zabezpečuje jemný nábeh krídla do rámu a trvalé odľahčenie nožníc, vysoký komfort ovládania a dlhú životnosť.
 • Energeticky úsporné nožnice ES040 – zákazník môže jednoducho nastaviť na požadovanú veľkosť sklopenia okna podľa individuálnych požiadaviek pre letné alebo zimné vetranie.
 • Pre bezpečné vetrenie je k dispozícii štrbinové vetranie.
 • Poistku proti chybnej manipulácii, ktorá je umiestnená v bode pôsobenia sily, je možné kedykoľvek jednoducho namontovať.

Okrem toho je k dispozícii množstvo ďalších komponentov príslušenstva:

 • Ochranu pred nežiaducim otvorením a tiež vyššiu bezpečnosť ponúka skrytý alebo na povrchu montovanýuzáver otvorenia (v uzamknutom stave bráni otvoreniu okna, sklopiť okno za účelom vetrania však umožní).
 • Rozsiahly sortiment okenných kľučiek vzbudzuje pozornosť vďaka rôznym tvarom a farbám.
 • Pre trojkrídlové okná bez pevného stĺpika je optimálnym riešením otváravý záves s čapmi s integrovanou reguláciou na strane.
 • Nové možnosti stvárnenia okna ponúka skrytý pomocný stredový uzáver – vhodný i pre kovanie so zvýšenou odolnosťou proti vlámaniu alebo kovanie FAVORIT V.

Prvý dojem je rozhodujúci

Nové povrchové úpravy pre moderné okná presviedčajú mimoriadne hodnotným vzhľadom, vysokou odolnosťou voči korózii a pracovným postupom šetrným k životnému prostrediu.

Novou povrchovou úpravou Titan Silber a Edelstahl Look odpovedá SIEGENIA-AUBI rastúcim požiadavkám na prvotriedny spotrebiteľský dizajn.

Najvyššia odolnosť voči korózii a postupy šetrné k životnému prostrediu

 • Zvýšená odolnosť voči oderu a korózii (480 hodín proti červenej hrdzi pri úprave Titan Silber, 1000 hodín pri úprave Edelstahl Look).
 • Zloženie zodpovedá smernici Európskej únie o ochrane životného prostredia 2003 a neobsahujú žiadny šesťmocný chróm.

… viac >>>