Siegenia

Posuvné kovanie so zdvihom krídla HS PORTAL

Ťažké ide ľahko

Veľkoryso dimenzované presklené plochy sú trendom súčasnej modernej architektúry. Prinášajú viac voľnosti, pohodlia a svetla do
obytných priestorov, s čím ale súvisí vyššia hmotnosť posuvných krídel. Aby vynikla optická ľahkosť veľkoplošných presklených prvkov spojená s nenáročnou obsluhou, vyvinula SIGENIA-AUBI mimoriadne ľahko sa posúvajúce kovanie, s ktorým je možné aj ťažké posuvné elementy až do hmotnosti 400 kg hravo otvárať a zatvárať.

Premyslené detaily nášho kovania prinášajú maximálne pohodlie. Vďaka dlhoročnej kompetencii vo vývoji je technika kovania HS PORTAL tak dokonalá, že dokonca i krídla s hmotnosťou až 400 kg sa dajú bezpečne, pohodlne a s ľahkosťou ovládať bez vynaloženia veľkého úsilia. Realizovať je možné až 19 m široké presklenie s 12 m širokým priechodom.S posuvným kovaním so zdvihom krídla HS PORTAL vytvoríte otvorenú atmosféru plnú svetla.
 Výhody kovania HS PORTAL:

  • Bezpečné, komfortné a pritom ľahko ovládateľné i pri hmotnosti krídla 400 kg.
  • Možnosť voľby vyššej odolnosti voči korózii s povrchovou úpravou Edelstahl-Look pre systém HS PORTAL, ktorý ako jediný produkt vo svojej triede touto špeciálnou ochranou disponuje.
  • Bezbariérový prah s tepelnou izoláciou vysoko prekračuje svojimi parametrami hodnoty požadované smernicou pre úspory energie.
  • Kľučkou ovládané štrbinové vetranie, zaručujúce optimálnu výmenu vzduchu, je súčasťou štandardnej zostavy kovania.
  • Odolnosť voči vlámaniu je modulová až po triedu bezpečnosti WK2.

 

 

Samozrejmosťou je plochá prahová lišta vysoká len 19 mm. Prechod je tak plynulý a bezbariérový bez dodatočných nákladov. Navyše, jej tepelná izolácia je lepšia ako určujú požiadavky nariadenia pre úsporu energií. Spĺňa tak i vysoké nároky na úsporu nákladov a komfort bývania.
Pre dokonalé farebné stvárnenie posuvných dverí z dreva, plastu alebo hliníka je k dispozícii rozsiahla paleta farieb kľučiek a krytiek kovania.
V ponuke je široký sortiment kľučiek: štandardné jednostranné kľučky, kľučky s otvorom pre cylindrickú vložku a obojstranné kľučky pre ovládanie aj z exteriérovej strany.Obojstranná kľučka s plochou vonkajšou kľučkou je ideálna pre použitie na posuvných prvkoch s vonkajšími roletami príp. sieťkami proti hmyzu.
 HS PORTAL LM: posuvné kovanie so zdvihom krídla pre prvky z hliníka

Pre prvky z hliníka je k dispozícii profesionálne riešenie: posuvné kovanie so zdvihom krídla HS-PORTAL LM. Sortiment kovania HS-PORTAL LM bol špeciálne vyvinutý pre veľkorysé riešenia s posuvnými prvkami so zdvihom.
Vďaka dlhoročným kompetenciám vo vývoji je jeho technika tak dokonalá, že dokonca aj krídla s hmotnosťou až 400 kg sa dajú bezpečne, pohodlne a ľahko ovládať. Technika nového kovania HS-PORTAL LM poskytuje bezbariérové riešenia so šírkou otvorenia do 12 m a celkovou šírkou viac ako 19 m – pre rôzne hliníkové systémy a tiež pre celosklené konštrukcie.
Kovanie HS-PORTAL LM pre prvky z hliníka je k dispozícii v modulovom systéme HS PORTAL LM 200 / 300 / 400.

  Kovanie HS-PORTAL LM 150

Je špeciálne určené pre úzke profily a malé rozmery: kovanie HS-PORTAL LM 150 pre hmotnosť krídla do 150 kg. V spojení s malou kľučkou poskytuje obzvlášť harmonický vzhľad posuvného prvku s vynikajúcou ovládateľnosťou.

 

Nový bezbariérový prah pre HS PORTAL

Ceny energií neustále stúpajú, rovnako ako aj zákonné požiadavky na izolačné hodnoty nehnuteľností. Preto SIEGENIA-AUBI vyvinula pre posuvné dvere so zdvihom prah, ktorá spĺňa aj vysoké požiadavky na úsporu nákladov a komfort bývania: nová prahová lišta HH-7642-06.

 

Bezbariérový prechod
Optimalizovaná tepelná izolácia prahu je lepšia ako stanovujú požiadavky nariadenia pre úsporu energií. Prah je súčasne bezbariérový podľa normy DIN 18025 – je vysoký len 19 mm a spoľahlivo zabezpečuje bezbariérový prechod von.
Nový prah pre drevené a plastové prvky sa dodáva v rôznych dĺžkach až do 6700 mm a je možné ho v prípade potreby bez problémov predĺžiť spájacími dielmi z ušľachtilej ocele.

 

 

——————————————————————————————————————————————–

 

Na stiahnutie :

Objednávkový formulár Comfort Unit REHAU GENEO – (PDF 344kB)
HS portál REHAU GENEO – (PDF 2,02MB)
HS portál REHAU Brilant – (PDF 606 kB)
ECCO PASS – (PDF 203 kB)
HS portál s motorovým ovládaním MHS 400 – (PDF 349 kB)