Okenné sušiaky

Okenný sušiak – Linen

 Okenný sušiak Linen je vyrobený z hliníkových profilov, ktoré sú spájané pod uhlom galvanicky upravenými skrutkami. Ľahká ale veľmi pevná konštrukcia ramien je ukončená rozpernou rúrkou upravenou na rozmer šírky okna, až do 2400mm.

Sušiak je po montáži naklonený k oknu, čo umožní lepší prístup k piatim šnúram pre vešanie prádla. Ramená sú dĺžky 750mm a kotvia sa na bočné ostenie, aj zateplených obytných domov.

Súčasťou dodávky sú kotviace skrutky, hmoždinky a kvalitná polyamidová šnúra hr. 3mm so silónovým lankom a ukončovacími svorkami.

Povrchová úprava:
– eloxovaním, strieborná C-0     … 50,- € s DPH
– práškovaním, biela RAL 9010 … 55,- € s DPH

V prípade doručenia tovaru prostredníctvom zásielkovej služby účtujeme príplatok podľa platných tarifov zásielkovej služby.

Montáž :
Konštrukciu okenného sušiaka môžete situovať podľa toho, ako Vám to hĺbkovo a výškovo vyhovuje.
Konštrukcia je pravouhlá. V prípade šikmého ostenia stiahnite konzoly prádelnou šnúrou pri povolených skrutkách na doraz k rozpernej rúrke a až potom dotiahnite konzoly skrutkami k osteniu.

1) Priložíme ľavú, potom pravú konzolu k osteniu a naznačíme body pre navŕtanie otvorov kotvenia.
2) Otvor pre hmoždinku navŕtame vrtákom priemeru 10mm, do hlbky 120mm. Do otvorov osadíme hmoždinky. Priložíme pravú konzolu a pomocou skrutiek ju upevníme k osteniu.
3) Rozpernú trubku navlečieme na valček pravej aj ľavej konzoly a ľavú konzolu upevníme skrutkami k osteniu.
4) Prádelnú šnúru navliekame postupne od rozpernej trubky k oknu tak, aby bola dostatočne napnutá. Začiatok a koniec zaistíme priloženými svorkami.

strana